Wróć

24 czerwca 2021

Sławni na pomoc chorym dzieciom

Są ludzie, którzy spełniają się w pomaganiu innym. Powołują fundacje, których działalność przynosi konkretną pomoc potrzebującym. Inni do tego celu wykorzystują swoje znane nazwiska i popularne twarze. Czasem jedni i drudzy łączą siły, i razem przenoszą góry. I to jest właśnie ten smak życia, który czyni je pięknym.

Tatiana Sosna -Sarno,Elżbieta Panas,Katarzyna Zakrzewska,Joanna Kurowska, Małgorzata Potocka,Agnieszka Kałuża, Laura Łącz

Tatiana Sosna -Sarno,Elżbieta Panas,Katarzyna Zakrzewska,Joanna Kurowska, Małgorzata Potocka,Agnieszka Kałuża, Laura Łącz

Kiedy Małgorzata Nowotnik była stewardessą, pomagała znajomym przywożąc ze świata produkty, których potrzebowali, a nie były dostępne w Polsce.Oczywiście przede wszystkim lekarstwa, bo czasu na inne zakupy w przerwie między lotami nie było zbyt dużo.Ale w miarę możliwości starała się spełniać prośby przyjaciół, bo w kraju półki świeciły pustkami. Taka już jest, że lubi działać i być pomocna. W 2007 roku na lotnisku założyła Fundację "Kochaj życie", która początkowo wspierała pracowników obsługi pasażerskiej, Dom Samotnej Matki, a także Interwencyjną Placówkę Opiekuńczą w Otwocku

Prezes fundacji "Kochaj życie" Małgorzata Nowotnik z jej ambasadorem,kapitanem Tadeuszem Wroną.

Pokaz mody Mis Mis Katarzyny Zakrzewskiej z aktorkami w roli modelek poprowadziła Laura Łącz

Po przejściu na emeryturę, pani Małgorzata nie wyobrażała sobie bezczynności.,więc kontynuowała działalnośc w fundacji.- W 2012 roku, kiedy otrzymaliśmy status OPP, podnieśliśmy poprzeczkę i postawiliśmy sobie za cel niesienie pomocy dzieciom z poważnymi problemami ortopedycznymi. Są to przede wszystkim schorzenia o charakterze skomplikowanych, wrodzonych deformacji kostno-stawowych, często o podłożu genetycznym, ale również o nieznanej przyczynie występowania. Wady te obejmują różny zakres patologii i mogą występować w różnych konfiguracjach, ale ich cechą wspólną jest rzadkie występowanie w populacji, czego konsekwencją są trudności zarówno diagnostyczne, jak i przede wszystkim terapeutyczne.

W pokazie na rzecz chorych dzieci, na znak solidarności udział wzięli ich zdrowi koledzy. Na zdj .Marlena Szmaja ze Stasiem.

Paulina Koziejowska z Piotrusiem w stylizacji Endo

Tomasz Martyński z synem Erykiem

Karolina Chapko

Agnieszka Kałuża

Elżbieta Panas

Rozpoznanie niejednokrotnie wiąże się z zaleceniem najtrudniejszym do przyjęcia przez pacjenta i rodzinę, a mianowicie z amputacją kończyny. Znamy wiele przypadków, gdzie rodzice nie godząc się z takim werdyktem medycznym zaczęli szukać pomocy poza granicami Polski. To nie kto inny, a właśnie zdesperowani rodzice znaleźli klinikę Dr Drora Paley w West Palm Beach na Florydzie. To tam wiele polskich dzieci, którym w kraju jako jedyną alternatywę proponowano amputację, odzyskało nadzieję na przejście przez życie na własnych nóżkach, na sprawność i normalne funkcjonowanie w przyszłości- opowiada pani Małgorzata.

Słynny pilot, kapitan Tadeusz Wrona z podopiecznym fundacji Michałkiem.

Na przełomie roku 2017/18, Fundacja podjęła decyzję o sfinansowaniu dziewięciomiesięcznego szkolenia dwóch polskich ortopedów w Klinice dr Paley w West Palm Beach na Florydzie. Dzięki temu w Polsce w Warszawie mógł powstać Europejski Instytut dr Paley, co stanowi ogromne wsparcie dla wielu rodzin nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jednak bez pomocy darczyńców, którzy uczestniczą w zbiórkach pieniędzy na wciąż drogie operacje, nic nie udałoby się zrobić. - Zbieramy środki w różny sposób. Organizujemy aukcje, bale charytatywne, wydeptujemy drogi do sponsorów i prosimy każdego napotkanego człowieka , zwykłego przysłowiowego Kowalskiego, czy znanego biznesmena o 1% podatku. Nie wstydzę się „ żebrać” dla tych chorych dzieciaczków. - opowiada pani prezes. W piękny upalny,czerwcowy dzień z pomocą fundacji przyszła gmina Lesznowola.

Paulina Koziejowska w sukience Mis Mis, Staś w stylizacji Endo.

Dzięki Pani Wójt Gminy- Marii Jolancie Batyckiej – Wąsik, jej współpracownikom i wielu instytucjom Gminy Lesznowola oraz Zarządowi Fundacji – prezes Małgorzacie Nowotnik oraz wiceprezes Annie Rajewskiej udało się zorganizować kolejną , ciekawą imprezę a najważniejsze - zebrać środki na pomoc podopiecznym fundacji.

Kapitan Wrona podpisuje książkę pani Wójt Lesznowoli, Marii Jolancie Batyckiej. Część dochodu ze sprzedaży przeznaczył na fundację.

W programie pikniku były między innymi:Mini Mistrzostwa Europy - turniej piłkarski 6 drużyn (80 zawodników z rocznika 2014) . Break Dance - pokaz taneczny w wykonaniu grupy MROKERSCREW ze szkoły podstawowej w Mrokowie.Gwiazdorski pokaz mody,ktory poprowadziła znana aktorka Laura Łącz, a na wybiegu aktorki w roli modelek prezentowały stroje Mis Mis Katarzyny Zakrzewskiej. Idące w pokazie dzieci ubrała firma Endo. Odbył się też mecz piłkarski Gwiazd - dziennikarze i aktorzy - kontra samorządowcy Lesznowoli.

Drużyna artystów i dziennikarzy gotowa do boju!

Na aukcji „LICYTUJEMY – POMAGAMY”, licytowano pamiątki sportowe i dzieła sztuki na rzecz podopiecznych Fundacji „Kochaj Życie” . Hitem była koszulka Roberta Lewandowskiego. Uczestnicy zmagań sportowych otrzymali nagrody, znane aktorki na wybiegu – mnóstwo braw i owacji, uczestnicy pikniku mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Imprezę wsparła też Alicja Wojciechowska, właścicielaka firmy Alles, produkująca piękną bieliznę.

Anna Rajewska vice prezes fundacji,Agnieszka Adamus,kierownik Referatu Promocji i Komunikacji z Mieszkańcami oraz Małgorzata Nowotnik,prezes fundacji "Kochaj życie" licytowały cenne przdmioty.

> Joanna Kurowska jak zawsze w wyśmienitym humorze.

Hasło pikniku "Pomagamy- Wygrywamy", okazało się strzałem w dziesiątkę, bowiem tego dnia wygrywano nie tylko mecze, ale i wyścig z czasem, którego podopieczni fundacji oczekujący na operacje mają coraz mniej.

Małgorzata Potocka nie rozstawała się z wachlarzem, który w ten upalny dzień przynosił jej ulgę.

Marlena Szmaja z wdziękiem prezentowała suknię, która na licytację przekazała znana projektantka Dorota Goldpoint

Tatiana Sosna -Sarno z Bogusławą Skwarną, autorką podarowanego na licytację obrazu "Ja i mój cień"

Anna Rajewska z kapitanem Tadeuszem Wroną, który w działania fundacji "Kochaj życie " jest zawsze bardzo zaangażowany.

Marlena Szmaja ze Stasiem zgrali się kolorystycznie.

Karolina Chapko

Paulina Koziejowska z Piotrusiem i Stasiem.

Zobacz również

Wszystkie gorące tematy zebrane w jednym miejscu