Wróć

9 sierpnia 2020

Olga Borys i Wojciech Majchrzak- Co robią, by temperatura ich uczuć nie stygła?

Kiedy On pyta , co kupić jej na rocznicę ślubu, ona odpowiada, że wszystko co najważniejsze już ma!

Lubią świętować kolejne rocznice ślubu , a w czerwcu obchodzili już 23 ! Ale jeśli doliczyć 3 lata „kociej łapy”, to są razem już ponad ćwierć wieku . - Nie wiem kiedy to przeleciało i jak to nam się udało, zważywszy, że trwałe związki nie są dzisiaj w modzie. Mam nadzieję, że Wojtek nie wymieni mnie na młodszy model, skoro do tej pory miał dla mnie tyle cierpliwości. - śmieje się aktorka . A poważnie dodaje : kiedy mąż pyta mnie, co mi kupić na rocznicę, odpowiadam, że wszystko , co najważniejsze już mam! Kochają się, ale i przyjaźnią, co uważają za ważne spoiwo w małżeństwie , oprócz oczywiście Miry, która jest ich oczkiem w głowie. Poznali się we wrocławskiej szkole teatralnej. Kiedy ona zdała na tę uczelnię, on był już na czwartym roku i nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Przyjaźń- to dla nich najważniejsze spoiwo małżeństwa. Po Wrocławiu, gdzie studiowali i poznali się , los rzucił ich do Łodzi , dopiero potem do Warszawy.-Początki w stolicy nie były łatwe, ale wkrótce oboje zaczęliśmy dużo pracować i kupiliśmy to nasze ciasne, ale własne mieszkanko, potem zamieniliśmy je na większe, a gdy urodziła się Mira, na jeszcze większe. Mamy teraz wokół dużo zieleni, wspaniałe trasy rowerowe , wreszcie dobrze nam się żyje- wyznaje aktorka. W pracy wspierają się, nie rywalizują, ale i nie marzą o tym, żeby razem grać. – Wtedy problemy z pracy, mimo woli przenoszą się do domu i zaczynają się kłótnie. A my w domu nie chcemy być aktorami, ale zwykłymi ludźmi – mówi aktorka.. Teraz , nawet jeśli się wzajemnie skrytykują, potrafią zachować właściwy dystans. -Kibicujemy sobie- twierdzą zgodnie oboje.
Długo walczyli o to, żeby mieć dziecko. Mówiłam: „Mamy siebie, jest fantastycznie”. Lecz kiedy usiedliśmy sobie wieczorem, czuliśmy, że coś musi się u nas zmienić, że nie możemy żyć tylko sobą i dla siebie. Bo w pewnym momencie obudzimy się na dwóch złotych fotelach, w środku złotego pałacu, cichego i pustego. A my będziemy starzy i zgorzkniali. Dziecko przyniosło nam wielkie szczęście i ogromną dawkę miłości. No i potwierdziły się moje domysły, że mam fantastycznego męża, który okazał się również wspaniałym ojcem- wyznaje Olga. Oboje twierdzą, że nie mają gotowej recepty na udany związek, ale na pewno trzeba się starać o niego codziennie i mieć przynajmniej jakieś małe sposoby , by temperatura uczuć w nim była stale odpowiednia. –Ważne są wspólne zainteresowania: uwielbiamy oglądać filmy, a później o nich rozmawiać. Z pasją grywamy w gry komputerowe. Każde z nas lubi inny rodzaj gier, ale doskonale rozumiemy, co oznacza: „za chwilę, kochanie, muszę jeszcze awansować na wyższy poziom”. Lubimy czytać, leżąc obok siebie i dyskutować o domowych sprawach – opowiada Wojtek. Okres izolacji był dla nich kolejnym sprawdzianem. Nigdy nie spędzali ze sobą tak dużo czasu i trochę obawiali się, że będą wylewać na siebie swoje frustracje. A okazało się, że to był okres wielkiego odkrywania siebie na nowo! - Przejęliśmy od moich rodziców zwyczaj, żeby przynajmniej w weekendy pić rano razem kawę, zaglądając sobie głęboko w oczy. I stosowaliśmy to do tej pory. Ale w czasie kwarantanny mogliśmy to robić codziennie i było wspaniale !- zwierza się aktorka. Kiedy złagodzono obostrzenia związane z koronawirusem - całą rodziną wyjechali do Hotelu Klimek w Muszynie , by świętować imieniny Olgi. Mają takie swoje ulubione miejsca i rytuały, które także cementują ich związek.

>To hotel rodzinny, w którym Olga i Wojtek zawsze wspaniale wypoczywają

– A najważniejsze, że nie chowamy uraz , rozmawiamy o wszystkim, a napięcia, które przecież zdarzają się w każdym małżeństwie rozładowujemy humorem. To naprawdę działa- przekonuje Wojtek , który po sukcesie „Czasu honoru”, w którym grał ważną postać i serialu „M jak miłość”, w którym wciąż gra , nie może opędzić się od wielbicielek. -Niestety , nie mają szans , mam już dwie piękne kobiety, które zajęły obydwie połowy mojego serca- wyznaje z czułością.

Zobacz również

Wszystkie gorące tematy zebrane w jednym miejscu