Wróć

31 lipca 2022

Nie zapomnij o ogrodzie...

Chcesz cieszyć się jego pięknem niezależnie od pory roku i pogody? Patrzeć na wypielęgnowane przez siebie kwiaty pijąc z przyjaciółmi kawę na tarasie, choć zbiera się na deszcz? Nie chcesz obawiać się, że rodzinny obiad na powietrzu zakłóci nieoczekiwane załamanie aury? Rozwiązaniem jest ogród zimowy!

Jest to na pewno bardzo interesująca propozycja dla osób, które dobrze czują się w otoczeniu przyrody, lubią dbać o roślinność w swoim otoczeniu oraz kochają otwartą przestrzeń. Ogród zimowy dzięki przeszkleniu pozwala nam w komfortowych warunkach spoglądać w niebo, podziwiać gwiazdy nawet jesienią czy zimą. Jeśli go dobrze zaaranżujemy, może stać się niezwykle reprezentacyjnym i efektownym miejscem.

Kiedy zabudujesz taras, możesz podziwiać swoje rośliny nawet gdy jest zimno albo pada deszcz.

Ogród zimowy posiada też całkiem praktyczne zalety – poprawia bilans cieplny i mikroklimat w naszym domu czy mieszkaniu. Zabudowanie balkonu pod ogród zimowy może mieć również znaczenie w przypadku mieszkania w bloku. Warto pamiętać, że dobrze zaprojektowany ogród zimowy może wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu, co przy obecnych cenach gazu i pradu ma niebagatelne znaczenie. Najlepsze nasłonecznienie uzyskamy stawiając tego typu ogród zimowy od strony południowej, gdyż słońce najsilniej i najdłużej będzie padać na jego konstrukcję.

Realizacja zabudowy tarasu w wykonaniu firmy Vista.

Każda decyzja związana z projektem naszego domu powinna być odpowiednio przemyślana i dobrze zaplanowana. Nie inaczej jest w przypadku ogrodu zimowego, który pełni bardzo istotny element architektoniczny budowli. Należy zadbać o to, by był dobrze wkomponowany w bryłę domu, ale także scalony z wnętrzem, z którym zbuduje harmonijną całość. Jest to rozwiązanie coraz chętniej stosowane przez inwestorów nie tylko w nowoczesnych domach jednorodzinnych, ale również w luksusowych apartamentach. Pozwala zachwycać się słonecznym dniem nawet w środku zimy, tworząc dodatkowy salon, w którym można cieszyć się komfortem cieplnym, wszechobecną roślinnością i naturalnym światłem słonecznym.

Ogród zimowy zaprojektowany i wykonany przez firmę Vista.

To doskonałe miejsce rodzinnych spotkań, które można dowolnie zaaranżować. W ogrodzie zimowym mogą znaleźć się zarówno egzotyczne rośliny i kwiaty, jak i wygodna sofa, fotel, a także stół, przy którym można jeść wspólne posiłki. Tego typu przeszklone pomieszczenia mogą pełnić wiele funkcji, dlatego też warto zainteresować się tematyką ogrodów zimowych, zwłaszcza jeśli jest się posiadaczem domu z ogrodem. Wówczas można cieszyć się naturą w sposób niczym nieograniczony. Mimo globalnego ocieplenia i coraz krótszych mroźnych okresów, Polska wciąż znajduje się w umiarkowanej strefie klimatycznej.

Kolejna realizacja firmy Vista

Oznacza to, że możemy cieszyć się piękną pogodą przez zaledwie kilka miesięcy w roku. Pozostały czas upływa nam pod wyzwaniem chłodnej, jesienno-zimowej aury, która nie najlepiej wpływa na nasz nastrój. Ogród zimowy pozwala wprowadzić nieco słońca i radości do domu, nawet w chłodne, zimowe popołudnia. Pamiętajmy przy tym, że najważniejsze jest, by został wykonany w sposób nie zagrażający naszemu bezpieczeństwu, dlatego powierzmy wykonanie zaufanej firmie z doświadczeniem.

Zabudowany taras to mozliwość podziwiania swego ogrodu w każdą pogodę.

Polecamy działającą na rynku od wielu lat firmę Vista, nr tel. 668 637 577

" Dbamy o piękny design, ale i trwałośc naszych realizacji"- mówi prezes Visty, Jarosław Czapski.

Zobacz również

Wszystkie gorące tematy zebrane w jednym miejscu