Wróć

13 maja 2022

Hotel na milion dla tych, którzy kochają Kraków!

Położony w samym sercu Krakowa ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto świętuje w tym roku jubileusz dziesięciolecia! Od momentu otwarcia hotel przyjął już blisko 1,3 miliona gości i wydał ponad milion posiłków. Dzięki perfekcyjnej lokalizacji, doskonałej obsłudze i angażującej, charyzmatycznej atmosferze, hotel na trwałe wpisał się na turystyczną mapę miasta.

Pięciopiętrowy ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto przyjął pierwszych gości wiosną 2012 roku. Zlokalizowany tuż obok dworca PKS i PKP, przy ul. Pawiej hotel stał się jednym z głównych punktów turystycznych dla odwiedzająch Kraków z Polski i zagranicy. Jak każdy obiekt marki ibis, słynącej z angażującej i tętniącej życiem atmosfery, hotel zdobył serca gości szukających niezapomnianych wrażeń z pobytu. Przez 10 lat swojego funkcjonowania ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto odwiedziło niemal 1,3 miliona gości, a hotel sprzedał w sumie blisko 797 000 pokoi. Ponadto hotelowa restauracja przygotowała prawie 227 tysięcy posiłków dla gości i wydała ponad 882 tysięcy śniadań.Z tym hotelem łączy mnie wyjątkowy sentyment i szczególne wspomnienia, które na długo zapadły w pamięć. To pierwszy obiekt, który nadzorowałam już od etapu samej budowy aż po jego otwarcie i pierwsze dni funkcjonowania – wspomina Małgorzata Kalinowska-Klimek VP Franchise Operation Eastern Europe Accor. – Co więcej, zostawiłam po sobie także ślad w hotelu, w przenośni i dosłownie. Jeszcze na etapie budowy w trakcie jednej z wizytacji, nie zauważając świeżej wylewki, zostawiłam odcisk swoich stóp na schodach w hotelu. Hotelarstwo to branża z człowiekiem w sercu, dlatego w każdym z hoteli zespół codziennie dba o samopoczucie każdego z gości. Nie inaczej w ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto.

O dobre samopoczucie gości dba załoga pasjonatów.

Sukces 10 lat to przede wszystkim ogromna zasługa naszego zespołu, dzięki któremu hotel cały czas, pomimo zmieniających się warunków, tętni życiem i zaprasza wszystkich do spędzenia wspólnych chwil – zaznacza Przemysław Działański, dyrektor hotelu ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto. – Dziękujemy wszystkim, za zaangażowanie, pasję i codzienną pracę, która pozwoliła nam przetrwać ostatnie lata i odbudować się w pełni sił. Jak dodaje Małgorzata Kalinowska-Klimek: udało się nam zgromadzić grupę prawdziwych pasjonatów i z prawdziwym zaangażowaniem byliśmy w pełni gotowi na przyjęcie pierwszych gości już dwa dni przed otwarciem. Co więcej, w trzeci dzień po otwarciu hotel przeszedł prawdziwy „chrzest bojowy”, notując 100% odłożenia. Można powiedzieć, żę hotel od razu trafił na głęboką wodę i poradził sobie z dużym powodzeniem. ibis & ibis Budget Kraków Stare miasto oferuje gościom łącznie 302 przestronne i komfortowe pokoje, restaurację i bar, a także 4 sale konferencyjne.

Położony w sercu Krakowa ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto daje turystom możliwość szybkiego zwiedzenia najpiekniejszych zabytków! Na przykład Sukiennic.

-Startujemy w przyszłość z dużym impetem, a naszym najbliższym planem jest modernizacja całego hotelu zgodnie z globalnym konceptem Agora. Ta modułowa, elastyczna koncepcja architektury wnętrz, dzięki prostocie i wykorzystaniu industrialnych elementów w połączeniu z dbałością o detale, tworzy przestrzeń zachęcającą do społecznych interakcji, w której goście czują się jak w domu – zapowiada Przemysław Działański. – Na kolejne 10 lat na pewno chcemy życzyć sobie tego, by goście wciąż chętnie odwiedzali nasz hotel i przeżywali niezapomniane chwile wspólnie z nami.

Z hotelu ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto w najważniejsze miejsca Krakowa można udać się na pieszo.

Założona w 1974 roku, ibis jest pionierską, otwartą i anfażującą marką. Hotele ibis są uwielbiane przez podróżnych z całego świata i lokalne społczeności ze względu na współczesną stylistykę, energiczną atmosferę i przestrzeń, w której można poczuć się jak w domu: tętniące życiem bary, satysfakcjonujące lokale gastronomiczne i łatwe i mobilne zameldowanie. Marka znana jest także z pasji do muzyki granej na żywo oraz z playlist dopasowanych do każdego możliwego nastroju. Ponadto organizuje ekskluzywne koncerty z udziałem dobrze rokujących lokalnych muzyków. Bez względu na to dokąd podróżujemy, ibis zawsze będzie właściwym miejscem na pobyt. Dzięki ponad 1 200 hotelom w ponad 65 krajach, ibis jest rozpoznawalną na całym świecie, czołową marką w kategorii ekonomicznej.

Można też przejechać się dorożką.

Stanowi część Accor, wiodącej na świecie grupy hotelarskiej, oferującej gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 300 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio ponad 40 marek segmentu luxury, premium, midscale i economy. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Niezrównaną pozycję Accor w sektorze lifestylowym – jednej z najszybciej rozwijających się kategorii w branży – gwarantuje Ennismore, kreatywna firma hotelarska z wywodzącą się z kultury i lokalnych społeczności z bogatym portfolio przedsiębiorczych i własnych marek z jasno określonym celem. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 000 osób na całym świecie.

Z hotelu ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto blisko jest również na Wawel

Zobacz również

Wszystkie gorące tematy zebrane w jednym miejscu