Wróć

23 grudnia 2021

Żora Korolyov. Za wcześnie żeby umierać!

Odszedł w przeddzień urodzin swojej ukochanej córeczki. Sonia czekała na tatę, który tego dnia miał ją odwiedzić i zabrać na spacer oraz kolację. Lecz zamiast wyczekiwanego spotkania z tatą, usłyszała wiadomość o jego śmierci…

To najgorsze Święta dla bliskich i przyjaciół młodego tancerza. Ta wiadomość wstrząsnęła zresztą całym środowiskiem, bo Żora był zdrowy i młody. Silny i wysportowany, na nic się nie uskarżał. Choć na przyczynę zgonu wskazuje się zapalenie mięśnia sercowego, nie wszyscy w to wierzą. Kto choć trochę zna się na medycynie, ten wie, że ta choroba nie pojawia się nagle.Co innego zawał. W dzisiejszych czasach nazwa robi różnicę, ale tak czy inaczej - nie wytrzymało serce. W gronie najbliższych przyjaciół przyczyna tak nagłej śmierci jest szeroko komentowana, jednak z szacunku do rodziny, której potrzebny jest teraz spokój, nie czas na pytania, zwłaszcza, że podobno sprawę ma zbadać prokuratura. Miejmy nadzieję, że poznamy prawdę. Żora Korolyov pochodził z Ukrainy. W Polsce zyskał rozpoznawalność i sympatię milionów widzów w programie "Taniec z gwiazdami" , gdzie trenował aktorki i celebrytki, i prowadził je na parkiecie.

Korolyov w jednej z pierwszych edycji "Tańca" w duecie z piosenkarką Isis Gee

Otwarty na innych i zawsze pomocny- tak wspominają go przyjaciele, znajomi, osoby, którym było dane go poznać. Na zawsze pozostanie w ich sercach i pamięci. Żora pojawiał się też w serialach. Aktorka, Ewelina Bator, z którą spędził ostatnie pięć lat, potwierdziła tę smutną wiadomość na swoim profilu.

Z Martyną Kupczyk

Mój kochany. Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię.Wierzcie mi - też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy. - napisała. Pięknie pożegnała go również była żona, tancerka Anna Kuznetsova, matka jego córeczki, z którą po rozwodzie zgodnie wychowywali zachowując dla siebie przyjaźń.

Żora Korolyov z Katarzyną Cerekwicką

Artysta spędzał ze swoją jedynaczką każdą wolną chwilę, zaszczepiał w niej miłość do tańca i był dumny z jej postępów. „Moja miłość, moja duma, moja córeczka”, pisał i często dzielił się z fanami osiągnięciami Soni, która odziedziczyła talent po rodzicach i występuje na scenie w szkole musicalowej.Chętnie towarzyszyła tacie w nagraniach do "Tańca z Gwiazdami ". „Uwielbia tańczyć, dwa razy w tygodniu chodzi na treningi. Towarzyszy nam na treningach do "Tańca z gwiazdami", pokazywała gwiazdy i szpagat. Od niedawna chodzi na akrobatykę.- opowiadał.

Żora z Karoliną Gorczycą

Niedawno zamieścił na Instagramie zdjęcie, na którym pozował razem z mamą, partnerką i Sonią. Fotografię podpisał: „Z moimi kochanymi dziewczynami”. Sonia 29 grudnia bedzie obchodziła 11 urodziny. Aż trudno wyobrazić sobie, co przeżywa. - Widziałam i całą sobą czułam rozpacz mojego dziecka i mogę sobie tylko wyobrazić, jak trudne chwile przechodzą również bliscy Żory - jego ukochana Ewelina, mama Marina, siostra Karolina, przyjaciele... Łączę się z Wami wszystkimi w najgłębszym bólu. Żegnamy osobę ciepłą, kochającą, pełną pasji i marzeń. Nietuzinkową osobowość i wielki talent. I takim właśnie Żora pozostanie w naszej pamięci..." - napisała Anna Kuznetsova.

Z Dominiką Gwit

"Odessa 2019r. Dziś myślę o tym spotkaniu i tym zdjęciu. O wizycie w mieszkaniu Twoich Rodziców, spacerze po Twojej Odessie, wspólnym obiedzie z Twoimi bliskimi i przetańczonym wieczorze. Miałeś serce na dłoni i wielką otwartość na ludzi. Tyle jeszcze było przed Tobą…. Ogromny, ogromny smutek Żora",napisał Krzysztof Ibisz w pożegnalnym poście na Instagramie. A to tylko jeden z wielu wpisów. - Nie mogę w to uwierzyć w to, co się stało. Spadło to na mnie, jak grom z jasnego nieba. Nikt się tego nie spodziewał. Ta śmierć wydaje się być bardzo tajemnicza. To straszne, by człowiek w tak młodym wieku zmarł. Pytam – dlaczego? Żora był bardzo wysportowany. Jawił się jako mężczyzna zdrowy, który prowadzi bardzo higieniczny tryb życia. Tacy ludzie nie powinni odchodzić – komentuje jurorka „Tańca z gwiazdami", Iwona Pawlowic.

Żora Korolyov i Agnieszka Cegielska

Zobacz również

Wszystkie gorące tematy zebrane w jednym miejscu