Wróć

25 maja 2022

Beata Beti Bełtowska- Jak matka z córką.

Zazwyczaj kiedy córka dostrzega w sobie cechy matki, próbuje za wszelką cenę ich się pozbyć.Chce iść własną drogą, popełniać własne błędy,dokonywać własnych wyborów. Dopiero z wiekiem dostrzega, że matka jest autorytetem i wzorem.Między Beatą i Kasią zawsze było inaczej, bo azymut wyznaczała wspólna pasja czyli muzyka.

Przed kilkoma laty mama i córka razem wystąpiły w show stacji TVN "Aplauz Apaluz" i zostały finalistkami tego programu.Na fali tego sukcesu były twarzami kampanii reklamowej jednej ze znanych firm kosmetycznych pt." Jesteśmy piękne". -Gdybyśmy zostały wtedy w Warszawie wiele spraw związanych z muzyką potoczyłoby się na pewno szybciej. Jednak Kasia miała dopiero 16 lat, musiała jeszcze się uczyć, nie chciałam,żeby za szybko weszła w show-biznes- tłumaczy Beata Bełtowska pseudonim Beti.

Udział w programie zmienił życie mamy i córki.

Jednak udział w programie, który miał być tylko przygodą w sposób znaczący wpłynął na dalsze losy Matki i Córki.- Jestem pedagogiem,od lat pracuję z młodzieżą,uczę ich muzyki. Kiedy podczas występowania w programie poznałam Majkę Jeżowską, uświadomiła mi, że nadal w obszarze twórczości dla dzieci jest duża luka, której ona sama nie jest w stanie wypełnić. Zainspirowała mnie, bo przecież dzieci zawsze dobrze mnie odbierały, czułam się dobrze w repertuarze dla nich- tłumaczy piosenkarka, która jest współtwórcą muzyki dla dzieci zawartej na płycie Beti & Bobass. Duet ten z Majką Jeżowską, nagrał piosenkę pt. Moje Miasto.

Spotkanie z Majką Jeżowską zaowocowało współpracą między paniami.

Obie panie podjęły szerszą współpracę, bo jako pedagog , który na co dzień uczy młodzież muzyki w swoich rodzinnych stronach czyli na Podhalu, Beti jest też trenerem wokalnym w Akademii Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej.- Uwielbiam śpiewać dla dzieci, dla nich tworzę piosenki współpracując z wytwórnią Magic Records. - opowiada Beti. Piosenka "Magiczne cyfry" osiągnęła prawie 400 tyś, a "Jedziemy na wakacje" ponad 700 tyś wyświetleń na YT. Beti w ciągu roku bardzo dużo koncertuje, a Kasia ze swoim fantastycznym głosem i wrażliwością często jej towarzyszy.

W domu przyjaciółki,na scenie partnerki.

- Mam dwie wspaniałe córki, ale Basia jest po szkole plastycznej, dość zamknięta w sobie,scena jej nigdy nie pociągała. Kasia jest po szkole muzycznej, do śpiewania ciągnęło ją od najmłodszych lat. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Chociaż wyprowadziła się z Nowego Targu,gdzie mieszkałyśmy we trzy i mieszka teraz we Wrocławiu, bardzo często koncertujemy razem. W tym zawodzie odległość nie ma znaczenia, na koncert można dojechać z każdego miejsca w Polsce. Droga z Nowego Targu na ogólnopolską scenę może była dłuższa niż ze stolicy,ale jestem dowodem na to, że nigdy nie należy rezygnować z siebie i swoich marzeń. Byłam samotną matką, wychowałam dwie cudowne dziewczyny,ale zawsze wiedziałam, że kiedyś przyjdzie mój czas. I on teraz właśnie nadszedł. - mówi Beti. Do tej pory koncertowała głównie na Podhalu.

W Centrum Wypoczynku i Rekreacji Rysy

Tutaj ona i jej córka są doskonale znane, zawsze miały swoją wierną publiczność w ekskluzywnych hotelach i ośrodkach wczasowych. Jednym z ulubionych jest Centrum Wypoczynku i Rekreacji Rysy w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie często można obejrzć ich występy.

Z dyrektorem Hotelu Rysy w Bukowinie Tatrzańskiej Markiem Wnukowiczem.

Ostatnio jednak Mama i Córka coraz bardziej znane są już w całej Polsce, a w ich kalendarzu coraz trudniej znaleźć wolny termin, zwłaszcza jesli chodzi o występy dla dzieci. Czyżby Majce Jeżowskiej rosła konkurencja? -Nie ma obawy,raczej uzupełniamy się niż rywalizujemy ze sobą. Zresztą Majka od dawna chciała też śpiewać dla dorosłych, ona też realizuje swoje marzenia. I to jest piękne. My,dojrzałe kobiety jesteśmy konsekwentne w dążeniu do celu -przekonuje Beti. Z okazji Dnia Matki Beti z Kasią, pseudonim Rara Avis nagrały piosenkę i teledysk pt."Skała" w hołdzie wszystkim Mamom. Piosenka mówi o wyjątkowej miłości jaką jest miłość rodzicielska. Obie artystki napisały słowa ,współtwórcą piosenki jest też bielski muzyk i producent muzyczny Paweł Stępień.

Piosenkę "Skała" napisały w hołdzie wszystkim matkom.

Zobacz również

Wszystkie gorące tematy zebrane w jednym miejscu