Wróć

16 stycznia 2022

Alżbeta Leńska – Wreszcie wyszła z cienia męża !

Wielbiciele serialu „M jak miłość” z zainteresowaniem śledzą wątek miłosnego trójkąta, który nabiera rumieńców z każdym tygodniem. Starszy ordynator i młody rehabilitant walczą o względy pięknej kobiety.

W tych rolach Karol Strasburger, Jakub Józefowicz i Alżbeta Leńska, o której trzy lata temu zrobiło się głośno,gdy niespodziewanie straciła przytomność w teatrze, w przerwie między aktami. Jej popularny mąż, Rafał Cieszyński poprosił wtedy w mediach społecznościowych o wsparcie i modlitwę. „Pękł pani tętniak, będziemy operować, nie wiadomo, czy pani przeżyje”- usłyszała wtedy pani Alżbeta od lekarzy w szpitalu. Wielu ludzi sekundowało jej wówczas w tej walce o powrót do zdrowia, wiedząc, że domu czeka zrozpaczony mąż i dwójka małych dzieci, Zosia i Antoni. Na szczęście aktorka szybko wróciła do zdrowia i do teatru " Komedia", z którego tragicznego dnia zabrało ją pogotowie.W obliczu niespodziewanej choroby miłość aktorskiej pary nie tylko przetrwała ciężkie chwile, ale stała się jeszcze dojrzalsza i silniejsza.

Alżbeta Leńska dla wielu fanów stała się symbolem siły. Z mężem Rafałem Cieszyńskim.

Oboje bardziej doceniają każdą chwilę swojego życia i starają się spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. - Teraz nigdy nie wiem, ile czasu mi zostało. Zawsze mi się wydaje, że jestem w gratisie na ziemi - wyznała. Trudne doświadczenie zmieniło ją. - Czuję się bardziej aktywna niż wcześniej. Niektórzy mi mówią, że zwariowałam, bo wykorzystuję każdy dzień - śmieje się. I rzeczywiście, aktorka jest ostatnio wyjątkowo zajęta, co bardzo ją cieszy. Jest piękną kobietą i zdolną aktorką, ale do tej pory, mimo pewnych osiągnięć w zawodzie, wciąż była postrzegana jako żona swojego popularnego męża.

Z Jerzym Bończakiem na premierze w "Komedii", gdzie aktorka często występuje.

I nic w tym dziwnego. Rafał Cieszyński czyli policjant Przemek Gibalski z serialu „Ojciec Mateusz” swoją karierę rozwijał od 1994 roku, kiedy to jeszcze przed rozpoczęciem studiów w łódzkiej „filmówce” zadebiutował w programach dla młodzieży. Od tamtego czasu zagrał w wielu filmach fabularnych i serialach. Alżbeta Leńska ukończyła Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku, ale przez 10 lat była modelką. Później pojawiała się w różnych serialach i programach, jednak nie miała szczęścia do roli, która przyniosłaby jej tak dużą popularność, jaką ma Rafał Cieszyński.

Alżbeta Leńska i Rafał Cieszyński poznali się na planie filmu "Anioł Stróż".

Kiedy poznali się na planie serialu „Anioł Stróż” on był już bardzo rozpoznawalny , ze sporym dorobkiem, ona grała epizod. Teraz za sprawą „M jak miłość” ta sytuacja błyskawiczne się zmienia. Choć małżonkowie nigdy ze sobą nie konkurowali, wręcz przeciwnie, wspierają się, a nawet razem grywają, Rafał Cieszyński z pewnością jest zadowolony, że jego piękna żona dostała wreszcie szansę, by szerszej widowni pokazać w pełni swoje aktorskie możliwości. Wprawdzie w „Ojcu Mateuszu” gra u jego boku jego filmową żonę,ale jest to rola epizodyczna i znów łączona z nim samym. A przecież Alżbeta Leńska, jak każdy artysta chce mieć własną, autonomiczną ścieżkę spełnienia zawodowego. Po tym jak pokonała ciężką chorobę, a właściwie dostała drugą szansę od losu,stara się cieszyć każdą chwilą, choć wcale nie jest to tak łatwe, jak się na zewnątrz wydaje.

Alżbeta Leńska przez 10 lat była modelką, ale chce uprawiać wyuczony zawód.

Niedawno , w Międzynarodowym Dniu Walki z Depresją aktorka wyznała, że ten problem wcale nie jest jej obcy. „Choć nie wyglądam na kogoś, kto może mieć z tym coś wspólnego, to uwierzcie mi, że jest mi to bardzo bliski temat... Łzy, brak wiary w siebie, czarne scenariusze, ściśnięty żołądek i brak chęci wyjścia z łóżka - znam to bardzo dobrze, ale przez to, że miewam te momenty, bardzo pracuję nad tym, żeby znaleźć sposób, jak pozbywać się tego z głowy i znaleźć złoty środek, żeby nigdy nie wracały" - napisała na swoim profilu. Rola Patrycji Argasińskiej , w której zakochuje się przystojny młodzieniec, sceny pełne namiętności , których dotąd nie było zbyt wiele w ”M jak miłość” czyli gorący wątek,który chętnie oglądają miliony widzów- to dla aktorki wystarczający powód, by wreszcie uwierzyła w siebie i otworzyła się na nowy rozdział w swoim życiu.

Alżbeta Leńska i Rafał Cieszyński to jedna z najbardziej udanych par w polskim show-biznesie.

Zobacz również

Wszystkie gorące tematy zebrane w jednym miejscu